جستجو

راهنمای فروش کالا

با بی واسطه به کسب و کارت رونق بده

با شرایط سخت به کارت ادامه بده

فروشگاه مارکت پلیس بستری است برای تولیدکننده و یا تامین کنندگان کالا که اجناس خود را در یک فروشگاه بزرگ به معرض نمایش قرار دهند، چیزی شبیه به بازارچه‎ های سنتی در دنیای واقعی. فروشگاه اینترنتی بی واسطه، موقعیتی را برای فروشندگان فراهم کرده تا اجناسشان را به شکل اینترنتی به‌فروش برسانند. فروش کالا به این صورت بسیار پرسودتر از داشتن یک مغازه واقعی است چرا که هزینه های اضافی داشتن مغازه فیزیکی حذف می شود. در این مدل کسب و کار، مصرف کنندگان و تولید کنندگان بهم متصل می‌شوند البته اشتباه نکنید، دلیل کارآمدی مارکت پلیس، حذف واسطه‌ها نیست بلکه یک تعامل دو سر برد است که نهایتاً به سود مصرف کننده و تولید‌کننده خواهد بود. به این ترتیب تولیدکنندگان یا واردکنندگان کالا و همچنین کسانی که محصولات خانگی تولید می‌کنند می‌توانند از ویترین بزرگ وب سایت ما برای فروش محصولاتشان استفاده کنند.

مارکت پلیس (Market Place) چیست؟
این روزها کمتر کسی را می‌بینید که تجربه خرید کالا از طریق اینترنت را نداشته باشد. شاید در برخی از این سایت‌ها دیده باشید که برای یک محصول چند تأمین کننده همراه با گارانتی‌های مختلف، معرفی می‌شوند. این نوع وب سایت‌ها از مدل کسب و کار مارکت پلیس استفاده می‌کنند. همان‌طور که متوجه شدید در مارکت پلیس، وب سایتی مصرف کنندگان را به تولیدکنند‌گان متصل می کند. برای مثال برای محصول x چند تأمین کننده وجود دارند که هر کدام قیمت و خدمات پس از فروش مخصوص خود را به مشتری ارائه می‌دهند و مشتری می‌تواند از بین آن‌ها بهترین پیشنهاد را انتخاب کند.
در بازار آنلاین ایران، چندین فروشگاه با مدل مارکت پلیس وجود دارد همانند بامیلو، اسنپ و تپسی، دیجی کالا (از سال ۹۶)، فیدیبو، دیوار، شیپور و... که احتمالاً تا به حال با یک یا دو تای آن‌ها کار کرده اید .

همه‎ی ما برای تهیه‎ی مایحتاج زندگی خود، روزانه به فروشگاه‎ها‎ مراجعه می‎کنیم. امروزه به صورت کلی فروشگاه‎ها به دو نوع مختلف حقیقی و مجازی تقسیم شده‎اند. فروشگاه‎های حقیقی همان‎هایی هستند که در سطح شهر، با عنوان مغازه با آنها روبرو می‎شویم و در مقابل فروشگاه‎های مجازی که در فضای اینترنت به فروش محصولات خود مشغول هستند. بی واسطه یک مجتمع تجاری اینترنتی است که هدف آن کمک به رونق تولید از طریق فراهم سازی یک بستر الکترونیکی پویا ، به منظور تسهیل و تقویت معاملات فیزیکی بین بخش های تولیدی و مصرف می باشد. بی واسطه فضایی را ایجاد می کند که در آن تولیدکنندگان می توانند فارغ از محدودیت های فیزیکی و جغرافیایی، محصولات خود را به طیف وسیعی از خریداران عرضه کنند و از سویی خریداران آزادی انتخاب را در میان طیف وسیعی از فروشندگان تجربه می نمایند.

آموزش ویدئوی ثبت نام در نمایندگی

 
 
 
 

مزایای مارکت پلیس برای تأمین‌کنندگان کالا و خدمات

فروش آسان‌تر

برای فروش اجناس در مارکت پلیس تامین کنندگان لیست محصولات خود را به همراه قیمت و شرایط آنها به وب‎سایت مورد نظر داده و از این طریق اجناس خود را به معرض نمایش قرار می‎دهند؛ بنابراین فروش در این حالت آسان‎تر انجام می‎پذیرد.

فروش سریع‌تر

در مارکت پلیس، فروش سریع اتفاق می‎افتد و کل مبلغ به صورت نقدی و یکجا دریافت می‎گردد.

حذف هزینه بازاریابی

در مارکت پلیس هزینه‎ی تبلیغات و بازاریابی به عهده‎ی مدیر فروشگاه می‎باشد و تامین کننده هیچ گونه هزینه‎ایی بابت آن نمی‎پردازد.

سود بیشتر

معمولا مشتریان بیشتری از مارکت پلیس‎ها به علت تنوع در کالاها و خرید با قیمت پایین‎تر بازدید می‎کنند، که این امر موجب فروش بالا و بدست آوردن سود بیشتر برای تامین کننده می‎شود.

عدم نیاز به مجوز

برای فروش کالا در مارکت پلیس، نیاز به اخذ مجوز فروش از صنف مورد نظر، برای تامین کنندگان وجود ندارد.

فروش به نقاط دور افتاده کشور

در فروش اینترنتی محدودیت جغرافیایی معنایی ندارد و از طریق مارکت پلیس تامین کننده‎ها می‎توانند اجناس خود را به سرتاسر کشور بفروشند.

مزایای مارکت پلیس برای خریداران کالا

قدرت انتخاب بیشتر

مانند یک فروشگاه بزرگ، در مارکت پلیس‎ها کالاهای متعددی با تامین‌کننده‌های متفاوت وجود دارد که این امر به مشتری قدرت زیادی برای انتخاب از بین مجموعه‌ی وسیعی از اجناس را می‌دهد.

انتخاب محصولات با کیفیت‎تر

بدلیل رقابتی که در مارکت پلیس‎ها بین تامین کنندگان وجود دارد، فروشندگان کالا تلاش می‎کنند کیفیت محصولات خود را بالا برند تا فروش خود را حفظ کنند. نتیجه‎ی این کار دریافت محصول با کیفیت‎تر و با قیمت پایین‎تر برای خریداران است.

شناخت بهتر محصولات

در مارکت پلیس قابلیتی وجود دارد که کاربران می‎توانند نظرات خود را در رابطه با محصول ابراز دارند و به محصول امتیاز دهند که این امر در خرید از بازار حقیقی امکان پذیر نیست.

خرید ارزان‌تر

در مارکت پلیس بدلیل کاهش تعداد واسطه‎ها به حداقل (خود مارکت پلیس) قیمت تمام شده‎ی محصول کاهش می‎یابد و جنس مستقیما از دست تامین کننده به دست مشتری می‎رسد، بنابراین مشتری بهای کمتری بابت خرید جنس می‎پردازد.

آگاه شدن از تجربه دیگر خریداران

بررسی و آگاه شدن از نظر و تجربه دیگر خریداران از مزیت‌های استفاده از مارکت پلیس برای خریداران است. افراد با کمک این ویژگی می‌توانند نظر مخاطبان دیگر درباره کالایی که قصد خرید آن را دارند بخوانند و با توجه به نقد دیگر خریداران محصول را انتخاب کنند.

خرید آسان‌تر

با خرید از مارکت پلیس مشتریان براحتی جنس مورد نظر خود را از منزل، بدون صرف وقت و انرژی خریداری می‎کنند.

 
فیلترها
Sort
display